Katalin nedir?

Katalin; 1928'den sonra Amerika'da üretilen fenol-formaldehit plastiğidir. Katalin tesbih kül çekebilir.

Katalin; bakalit ile hemen hemen aynıdır.

Katalin tesbih çeşitli renklerde olur.

Cevabı Biliyorum

Misafir

29.01.2012 22:54 gibi Alışveriş kategorisinde sordu.

Katalin nedir? sorusu için cevaplar: (5 cevap)

tesbih mer (Misafir) -

katalin, özellikle ülkemizde tesbih imalatcılarının, tesbihlerine hava ve gizem katmak için kullandıkları bir tabirdir. Bakalit, plastik, polyester ve benzeri her türlü malzemeden ürettikleri tesbihlere katalin, özellikle de çekoslavakya katalini diyerek, ürünlerine hava katmakta ve bazen çok yüksek fiyatlar da talep etmektedirler.

(12.11.2012 13:40)

oguz (Misafir) -

doğru tespit insanları kandırıyorlar altı üstü plastik elbise askısı bile teşbih olarak çıkar karsınıza

(18.11.2013 10:29)

oguz (Misafir) -

güvendüğiniz yerden tesbıh alın

(18.11.2013 10:32)

tufan (Misafir) -

Sıkma kehribar efsaneleri katalin efsaneleri bu pazarda para kazanmak isteyen uc kağıtçıların uydurduğu masallar dizisidir. Daha neler neler işin aslı şöyle, sıkma kehribar adındaki malzeme plastik türevinin dünyada bulunmuş ilk icadı olmakla bunun formülünün kaybolduğu ve bir daha asla üretilemeyeceği masalıda yine bu işten rant sağlamaya çalişanların uydurmuş olduğu bir masaldır ayrıca kardedeşim hangi devirde yaşıyorsun hangi malzemenin kimyası çözülemez ki bu devirde. Sıkma kehribar halen talebe göre üretilmekte ve antika denen objelerle birebir aynı özelliği verebilmekte örneğin yeşil renkli avusturya oyun zarıyla yeni döküm yeşil renkli bir malzeme arasında talaş kokusu (mentolumsu), yanma kokusu (yanik balata), ısınınca yumuşayıp sertleşme, renk gibi bir fark göremedik. Şimdi bu yeni malzemeden yapılan bir tesbihi 100 tlye de satan var, 1000 tl yede. Katalin denen malzemede bu sıkma denen malzemenin renk değiştirme şikayetlerine karşı fenol oranı düşürülmüş amerikada üretilmiş ve petrol türevi daha ekonomik plastik türü bulununca bugün rafa kalkmış bir malzemedir. Takı ve tesbih sektöründe talebe göre üretilimektedir.

(14.07.2014 01:23)

Amber (Misafir) -

arkadaşların söylemleri doğrudur, bu tür oyunlara ve aldatmacılara kanmayın. Bilindiği üzere plastik sektörü çok gelişmiştir. Şu aşamada bile uzmanlar tarafından klinik labaratuarlar sayesinde çeşitli testler sonrasında gerçekmi sahtemi anlaşılabilmektedir. Kaliteli ve size güven veren yerlerden alış veriş yapınız.

(01.10.2014 14:04)


Cevabınız:

Adınız
dört bölü iki işleminin sonucunu yazıyla yazınız
 

 

Sen de soru sor!


Alışveriş kategorisinden sorular

Soru Cevap Kategorileri